Wynajem chłodni – kiedy to się opłaca?

Przechowywanie towarów wymaga zapewnienia im odpowiednich warunków, dzięki którym nie stracą na jakości oraz zachowają świeżość na dłużej. Z tego powodu w wielu branżach wykorzystuje się chłodnie składowe. Przedsiębiorcy zwykle mają do wyboru dwie możliwości. Mogą zdecydować się na budowę własnej chłodni lub skorzystać z usługi wynajmu. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym drugim rozwiązaniu i podpowiemy, w jakich przypadkach wynajem chłodni okazuje się bardziej opłacalny niż jej budowa.

Kiedy warto skorzystać z usługi wynajmu chłodni?

Wynajem chłodni szczególnie opłaca się nowym przedsiębiorcom, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność. W ich przypadku wysoki wydatek, który musieliby przeznaczyć na budowę własnej chłodni, byłyby zbyt obciążający dla budżetu. Co więcej, utrzymanie chłodni jest też kosztowne. Dzięki usłudze wynajmu chłodni składowych nowi przedsiębiorcy mogą w pierwszej kolejności skupić się na budowaniu swojej pozycji na rynku. Dopiero po uzyskaniu pewności, że ich biznes przynosi wystarczające zyski, mogą zdecydować o budowie własnej chłodni. Zyskują wówczas pewność, że ich inwestycja się zwróci.

Wynajem chłodni to dobre rozwiązanie także przy krótkoterminowym składowaniu towarów. W przypadku przedsiębiorców, którzy nie korzystają z chłodni przez cały okres swojej działalności, a jedynie potrzebują raz na jakiś czas przechować w niej towary, budowa własnej chłodni zupełnie się nie opłaca. Taka inwestycja może nie przynieść zysków, ale z pewnością będzie za to generowała nadprogramowe koszty. Problemem wówczas będzie zarówno wzniesienie obiektu, jak i jego utrzymanie.

W przypadku współpracy z firmami, które oferują wynajem chłodni, takimi jak np. Operis, przedsiębiorcy nie muszą martwić się kosztami utrzymania obiektów, pracami serwisowymi czy też koniecznością zatrudniania przeszkolonego personelu. Nie muszą nawet organizować transportu towarów do magazynów, gdyż taką usługę również można znaleźć w ich ofercie. Wynajem chłodni jest zatem gwarancją komfortu oraz daje pewność, że towary są przez cały czas przechowywane w odpowiednich warunkach.

zobacz jak do nas trafić? strzałka

poznaj nasze promocje

Kontakt - operis

sprawdź

mapę dojazdu

do naszej firmy