magazyn

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie powierzchni magazynowej?

Każda działalność produkcyjna lub handlowa łączy się z koniecznością przygotowania odpowiedniego miejsca do składowania niezbędnych towarów, przeznaczonych do sprzedaży i wysyłki do odbiorców. Przy dużej skali obrotu zapotrzebowanie na powierzchnię znacznie się zwiększa, nierzadko rosną też wymogi związane z jej rodzajem, położeniem czy dodatkowymi cechami. Jednym z najprostszych sposobów na znalezienie potrzebnej infrastruktury jest wynajem powierzchni magazynowej. Przekonajmy się, dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości i sprawdźmy, jakie parametry magazynu będą najistotniejsze.

Czy wynajem magazynu się opłaca?

Wynajęcie powierzchni magazynowej okazuje się zwykle o wiele korzystniejsze finansowo niż jej budowa we własnym zakresie. Przestrzeń jest w takim przypadku dostępna znacznie szybciej. Jej pozyskanie nie wiąże się ani z blokowaniem środków, ani z czasochłonnymi przygotowaniami. Wynajęcie magazynu to także brak konieczności ponoszenia nakładów na infrastrukturę, remonty i bieżące utrzymanie obiektu. Korzystanie z wynajmu gwarantuje też większą elastyczność. W razie zmian sytuacji firmy łatwiej zakończyć umowę niż sprzedać niepotrzebny budynek.

Jaki magazyn najlepiej wynająć?

Parametry związane z wielkością magazynu i panującymi w nim warunkami zależą od specyfiki towarów, jakie mają być w nim składowane oraz ich ilości. Ważne może się okazać zapewnienie dodatkowej ochrony przeciwpożarowej, kontrolowanej temperatury, zdalnego monitorowania pomieszczeń lub zagwarantowanie obecności wzmocnionej ochrony fizycznej. Do najistotniejszych kwestii należy jednak zwykle lokalizacja, która musi odpowiadać stworzonej sieci dystrybucji i być możliwie zbliżona do miejsc przeznaczenia lub pozyskiwania towarów. Liczyć się będzie odległość i rodzaj infrastruktury drogowej znajdującej się w pobliżu – powinna ona dopuszczać ruch najcięższych ciężarówek i łączyć się z siecią dróg krajowych. Przy dużej liczbie przeładunków znaczenie będzie miało to, ile bram przeładunkowych ma magazyn oraz to, czy przylega do niego plac postojowy.

zobacz jak do nas trafić? strzałka

poznaj nasze promocje

Kontakt - operis

sprawdź

mapę dojazdu

do naszej firmy