Wynajem powierzchni magazynowej czy budowa własnego magazynu

Magazyn: budowa czy wynajem?

Firmy, które oferują swoim klientom różnego rodzaju towary, muszą je gdzieś magazynować. Magazynowanie zazwyczaj nie oznacza tylko składowania towarów w jednym miejscu i ich przechowywanie. Często obejmuje też przepakowanie produktów lub ich wysłanie w dalszą drogę. Coraz więcej firm decyduje się na wynajem powierzchni magazynowej, zamiast budowę własnej hali. Dlaczego? Sprawdźmy!

Własny magazyn

Budowa własnego magazynu to zazwyczaj spory koszt dla firmy. Może on być naprawdę wysoki, jeśli magazyn trzeba dodatkowo wyposażyć np. w specjalistyczne chłodnie. Sporą część budżetu przeznaczonego na budowę magazynu może pochłonąć też sam zakup terenu pod jego budowę. Przedsiębiorca musi też wziąć pod uwagę dalsze koszty eksploatacyjne: opłaty za media, remonty i naprawy magazynu. Do obsługi towarów w magazynie dobrze jest zatrudnić doświadczonych specjalistów, co również generuje spore koszty. We własnym magazynie ponadto przedsiębiorca zdany jest sam na siebie, jeśli coś pójdzie nie tak. Dlatego wiele firm decyduje się na wynajem powierzchni magazynowej w wyspecjalizowanym w tej dziedzinie obiekcie.

Wynajęcie powierzchni magazynowej

Usługi magazynowania świadczone przez doświadczone firmy to ogromna wygoda dla przedsiębiorcy. Jego towary cały czas znajdują się pod okiem specjalistów i nie musi się on martwić o dodatkowe koszty niż te, na które umówił się z właścicielem magazynu. Nowoczesne magazyny inwestują w sprawny sprzęt i nowoczesne oprogramowanie. Przedsiębiorca w każdej chwili dokładnie wie, jakie towary znajdują się w magazynie, a jakie wyruszyły w dalszą podróż. W razie problemów z firmą transportową może on liczyć na wsparcie floty magazynu. Wynajmując magazyn, przedsiębiorca jest obsługiwany kompleksowo od A do Z i nie musi martwić się o to, z czym właśnie borykają się fachowcy w nim pracujący – może skupić się tylko na efekcie jego pracy. Dobre magazyny dysponują profesjonalnymi wagami samochodowymi, co jeszcze bardziej ułatwia transport i przeładunek towarów.

zobacz jak do nas trafić? strzałka

poznaj nasze promocje

Kontakt - operis

sprawdź

mapę dojazdu

do naszej firmy