Jak działają chłodnie składowe?

Przechowywanie towarów wiąże się z koniecznością zachowania odpowiednich warunków, dzięki którym nie stracą one na jakości i zachowają swoje pierwotne właściwości. Większość magazynowanych produktów z branży spożywczej, ale także farmaceutycznej czy też np. chemicznej wymaga utrzymywania stałych temperatur i stopnia wilgotności powietrza w miejscach ich składowania. Możliwość kontroli warunków panujących w magazynach zapewniają np. chłodnie składowe. O tym, w jaki sposób działają oraz co je charakteryzuje, piszemy w dalszej części artykułu.

Rola i charakterystyka chłodni składowych

Chłodnie składowe to zwykle wielkopowierzchniowe magazyny, w których utrzymywana jest niska, nierzadko sięgająca nawet kilkudziesięciu stopni poniżej zera temperatura. W takich halach może zmieścić się nawet 25 000 palet. Przechowywane są w nich różnego rodzaju towary, które wymagają specjalnych warunków termicznych dla zachowania odpowiednich standardów jakościowych i świeżości. Chłodnie składowe wyposażone są w nowoczesną aparaturę, która umożliwia bieżącą regulację temperatury w zależności od zaleceń producenta przechowywanych produktów. Możliwość precyzyjnej regulacji pozwala nieustannie kontrolować warunki panujące w chłodni oraz utrzymywać je przez długi czas na takim samym poziomie.

Jednocześnie innowacyjne rozwiązania stosowane w chłodniach składowych w każdej chwili dają też możliwość zmiany warunków termicznych w odpowiedzi na potrzeby klientów. Ścisła kontrola mikroklimatu zapobiega sytuacjom, w których z niezależnych od obsługi przyczyn dochodzi do wzrostu lub obniżenia temperatur w chłodniach, co skutkuje zepsuciem towarów lub zmianą ich właściwości. Duża w tym zasługa nowoczesnego sprzętu, bez którego obecnie nie da się w pełni zapanować nad utrzymaniem stałych warunków w obiektach. Firma OPERIS zapewnia możliwość wynajmu chłodni składowych umożliwiających bezpieczne przechowywanie towarów w szerokim zakresie temperatur. Taka opcja jest szczególnie korzystna dla producentów, którzy mają w swojej ofercie towary wymagające odmiennych warunków przechowywania.

zobacz jak do nas trafić? strzałka

poznaj nasze promocje

Kontakt - operis

sprawdź

mapę dojazdu

do naszej firmy